AGB

Buri TV – Şartlar ve Koşullar (2017)

Kullanım Koşulları ve Sözleşme
İş bu şartlar ve koşullar Dietikon-Zürich merkezli Pusula Media GmbH (bundan böyle Pusula Media olarak anılacak) ve müşterileri arasındaki ilişkiyi düzenler. Bu şartlar ve koşullar Pusula Media ve müşterisi arasındaki her sözleşmenin bir parçasıdır. Sözleşme www.buri.tv isimli online mağazada sunulan malları ve hizmetleri kapsar.

Sözleşme
Pusula Media ve müşterisi arasındaki sözleşme müşterinin (internet, telefon, faks, posta) siparişi ve ona bağlı (internet, telefon, faks) sipariş teyidiyle gerçekleşir. Online mağazamızda ve sipariş teyidindeki fiyatlar ve ürün özellikleri esas itibariyle bağlayıcıdır. Sadece ciddi hatalar ve teknik değişikler saklıdır. Sözleşmeden geri çekilme ancak onarılamayan teknik komplikasyonlarda veya iki tarafında rızasıyla mümkündür. Her iki durumda da yazılı ileti gerekmektedir.

Fiyatlar / Ödeme / Mülkiyeti saklı tutma
Fiyatlarımız İsviçre Frangı (CHF) cinsinden olup, KDV, telif ücretleri ve ayrıcalıklı geri dönüşüm ücreti (VRG) dahildir. Alış ücreti peşin ya da fatura ile ödenmelidir. Büyük siparişler için ayrı ödeme şekilleri ve koşulları sunma hakkını saklı tutuyoruz. Faturalı ödemelerin süresi 7 gündür. Bu süre sonunda müşteri ihtar edilir ve 5 gün içinde faturayı ödemek zorundadır. Tahsil edilmemiş faturanın ödenmemesi durumunda ihtar çekilmeyle beraber %5 gecikme faizinin ödenmesi gereklidir. Teslim edilmiş ürünler tam ödeme yapılana kadar Pusula Media mülkiyetine ait kalır.

Teslimat koşulları ve kargo bedelleri
Kargo ve risk müşteriye aittir. Kargo bedelleri online mağazamızda sipariş verirken bellidir ve faturada ayrı olarak listelenmektedir. Sipariş edilen ürünler en geç bir hafta içinde teslim edilir. Herhangi bir ürün mevcut değilse, Pusula Media müşteriyi derhal bilgilendirir ve iki tarafta sözleşmeden geri çekilebilir. İsviçre Postasının olası bir gecikmesi zarar talebi veya sözleşmeden cayma hakkı yaratmaz. Bir paket posta yoluyla teslim edilemez ise, yerel postanede yedi gün saklanır. Pusula Media kabul görmeme ve teslimatı imkansız olduğunda 50.- CHF işlem parası alır ve müşteriye bütün posta masraflarını faturalandırır.

Garanti
Pusula Media kendinin ve diğer üreticilerinin orjinal marka kalitesi olan ürünlerini sunar. Farklı bir dönem açıkca belirtilmediği sürece, her ürün için satın alma tarihinden itibaren iki senelik garanti süresi geçerlidir. Garanti süresi icinde Pusula Media garanti hakkını karşılama adına tamir edilemeyen veya mevcut olmayan ürünler icin eşdeğer bir yedek ürün gönderme hakkını saklı tutar. Yedek veya değiştirilmiş ürün garanti süresinin uzamasına yol açmaz, yani bağlayıcı olan ilk satın alma tarihidir.

Sorumluluk
Doğrudan ve dolaylı zararlardan yada kusurlu veya uygunsuz kullanımda oluşan ekonomik değer kaybında Pusula Media herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Ayrıca bazı ürünlerin istenilen amaca ulaşma veya bilgisayar sistemindeki kendi işlevselliği konusunda Pusula Media sorumluluk almaz. Yazılım ürünlerinde müşteri lisans hükümlerine uymakla sorumludur. Müşteri mühürlü veri taşıyıcısını açarak bu hükümlerin geçerliligini kabul eder. Müşteri Pusula Media ürünlerin veya hizmetlerin veya müşterinin genel faaliyetlerinden dolayı oluşabilecek herhangi bir yükümlülükten, sorumluluk iddialarından ve davalardan ayırtır.

Şikayet ve İade Politikası
Teknik sorunlarda müşteri Pusula Media’nın info@buri.tv adresinden yada +41 44 576 60 80 numaralı telefondan ulaşabilir. Şikayetler satın alma tarihinden sonra 5 gün içinde yazılı bir şekilde müşteri hizmetlerine e-posta yoluyla info@buri.tv adresine yada telefon yoluyla +41 44 576 60 80 yapılmalıdır. Garanti süresi içerisinde kusur bulunması takdirde müşteri kusurdan haberdar olur olmaz hemen orjinal makbuzu ve kusurların ayrıntılı bir tanımlamayla beraber beklemeksizin geri göndermelidir. Geri gönderirken ürün Pusula Media’ya orjinal ambalajında ya da kusursuz bir ambalajda teslim olmalıdır. Aksi takdirde garanti geçerliliğini kaybeder. Satın alınan ürün 14 gün içinde kusursuz bir sekilde ve orjinal ambalajında geri gönderilirse, ürüne ödenen para tamamıyle iade edilir. Müşteri geri gönderilen ürünün kargo ücretini üstlenir.

Abonelikten çıkış
Buri TV aboneliği en az 1 yıl boyunca geçerli olup, Buri TV kaynaklı herhangi bir teknik sorun oluşmadığı sürece üyeler en az 1 yıl boyunca abonelik bedelini ödemekle sorumludur. Abonelikten çıkmak isteyen üyelerin süre dolmadan en az 30 gün öncesinde yazılı olarak çıkış vermesi zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi durumda abonelik işlemi otomatikmen 1 yıl daha uzatılır ve üye kişiye mevcut aboneliği doğrultusunda fatura gönderilir.

Esas itibariyle aşağıdaki ürünler iade edilemez:
– Pusula Media’dan satın alınmayan ürünler
– Yıpranmış ürünler

Gizlilik Politikası
Müşterilerin verileri İsviçre Veri koruma yasası hükümlerine uygun olarak toplanır, işlenilir ve kullanılır. Müşteri verileri sadece Pusula Media içinde sıkı gizlilik içinde kullanılır ve üçüncü şahısa ifsa edilmez. Pusula Media veri güvenliğini mümkün olduğunca iyi saglamak için gayret gösterir. Müşteriler herzaman kişisel verileri hakkında bilgi talep edebilirler.

Fikri Mülkiyet
www.buri.tv‘nin telif hakları yasal olarak koruma altında, yani hiçbir tasarım, metin, grafik Pusula Media’nın izni olmadan çoğaltılamaz ve başka bir ekonomik amaç için kötüye kullanılamaz. Tek istisna müşteri bilgileri Pusula Media’da sipariş için kullanıyor olması.

Yetkili mahkeme
Herhangi bir yükümlülük sadece İsviçre yasalarına karşı vardır. Mahkeme mercii ve icra mahali 8953 Dietikon-Zürich’dir. Pusula Media gerekli gördüğü taktirde müşterinin ikamet yerindeki mahkemeye başvurabilir.

Son hükümler
İş bu şartlar ve koşulların maddelerinden biri geçersiz kılınsa bile kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemez. Pusula Media haber vermeden herhangi bir zamanda şartları ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutar. Münhasıran müşteri ile yapılan sözleşme anındaki şartlar ve koşullar geçerlidir.

1 hafta deneme aboneliği sonunda vazgeçmeniz durumunda, sadece posta ve işlem ücreti olan 30.- CHF faturalandırılır.

Yukarıda belirtilen şartları okudum, kabul ediyorum.

Top